Region Dolny Śląsk

Region Dolny Śląsk z siedzibą we Wrocławiu pl. Strzelecki 25, świadczy usługi w zakresie wykonywania kolejowych prac manewrowych, utrzymania sprawności technicznej infrastruktury kolejowej oraz wykonuje inne specjalistyczne usługi kolejowe.

Obecnie obsługuje bocznice kolejowe należące do KOGENERACJI S.A. znajdujące się we Wrocławiu, Siechnicach oraz w Długołęce- Kamieniu. Od miesiąca sierpnia 2014r. Region rozpoczął współpracę z firmą Lotos Kolej polegająca na przewozie wagonów do i od odbiorców na terenie Dolnego Śląska, którymi swoje produkty dostarcza firma Lotos.

W ramach Regionu prowadzona jest jest dystrybucja oleju napędowego w ramach posiadanej koncesji, w oparciu o własną przewoźną stację paliw Mercedes Stokota. Cysterna zaopatruje w paliwo, głównie własne środki transportowe, w tym przede wszystkim lokomotywy i inny sprzęt kolejowy. Posiada urządzenia pomiarowe.

W Region Dolny Śląsk zakres prac prowadzonych uległ znacznemu rozszerzeniu, Stworzono dwa terminale jeden Terminal Materiałów Sypkich i drugi Terminal Kontenerowy , który działa w porozumieniu z estońską firmą Baltic Rail.

 

Region Dolny Śląsk
tel. 71 780 62 58
e-mail: region.dolnyslask@railpolska.pl

Kierownik Wydziału Spedycji i Eksploatacji, Obsługa Terminali
tel. 509-459-726
Spedycja Terminala Kontenerowego
tel. 668-229-809
e-mail: terminal.siechnice@railpolska.pl